• TU KWITNIE WYOBRAŹNIA

• Biblioteka szkolna, jak co roku, włącza się w październikowe obchody Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych, a tegoroczne hasło świetnie oddaje misję biblioteki:

"Biblioteka szkolna : moje miejsce, w którym kwitnie kreatywność i wyobraźnia"

W związku z tym biblioteka włącza się w ogólnopolski projekt:

Biblioteka – Dobre miejsce dla człowieka.

Zapraszamy poszczególne grupy wiekowe do działań i wspólnego świętowania października:

Klasy I SP: dzieci wykonują zakładki do książek – technika dowolna, niech zadziała wyobraźnia

Klasy II – III SP: uczniowie biorą udział w drugiej edycji projektu "Tworzymy szkolną encyklopedię bohaterów książkowych." Szczegóły przekażą wychowawcy klas,

a efektem będzie oprawiona „Szkolna encyklopedia bohaterów książkowych”,

z której będzie można korzystać w bibliotece;

Klasy II – VI SP: wszyscy chętni uczniowie mają szansę wstąpić do Klubu Pożeraczy Książek. Szczegóły – na gazetce (korytarz B2) oraz w bibliotece.

Klasy VII SP – IV LO: uczniowie biorą udział w konkursach, w których do zdobycia są zaproszenia na dowolny seans filmowy w kinie Helios:

1. Sleevaface, czyli z książką ci do twarzy

Szczegóły – na gazetce (korytarz B2) oraz w bibliotece.

2. Przyłapani na czytaniu

Konkurs fotograficzny. Szczegóły – na gazetce (korytarz B2) oraz w bibliotece.

Kolejne październikowe akcje, o szczegółach których informacje będą podane później, to:

Licealny Tydzień Wyborów Książek

Przerwa na czytanie

Imieniny Biblioteki

Zapraszamy wszystkich do udziału w wydarzeniach

• Podium dla Mai Ryglowskiej z klasy VIIIa

• W miniony piątek w Słubicach odbyły się Mistrzostwa Dzieci i Młodzieży Euroregionu Pro Europa Viadrina 2023.

Maja Ryglowska z klasy VIII a zajęła II miejsce w kategorii U16 w rzucie oszczepem.