• Nagrody KEN 2023

• Nowa galeria Nagrody KEN 2023 została dodana do albumu fotograficznego

Z okazji Dnia KEN nasi nauczyciele otrzymali medale: Złoty Medal za długoletnią pracę - p. Wioletta Rados i p. Alina Czernicka, Medal KEN - p. Joanna Dera i p. Daniel Bury. Uroczyste wręczenie medali odbyło się w gorzowskim Teatrze. Serdecznie gratulujemy i dziękujemy, że jesteście z nami 🙂

• Dzień Komisji Edukacji Narodowej 2023

• Nowa galeria Dzień Komisji Edukacji Narodowej 2023 została dodana do albumu fotograficznego

Wszystkiego najlepszego życzymy Wszystkim Pracownikom Szkoły z okazji Dnia Komisji Edukacji Narodowej 🙂 Dziękujemy klasom: Ib, Id i IIIa za przygotowanie Apelu z okazji jutrzejszego święta 🙂 dziękujemy za wspólny śpiew, taniec, wiersze i życzenia 🙂 A oto fotorelacja z Apelu klas I-III 🙂

• Wojskowy Dzień Otwarty - AJP

• Nowa galeria Wojskowy Dzień Otwarty - AJP została dodana do albumu fotograficznego

W poniedziałek 09 października 2023roku uczniowie VIII Liceum Ogólnokształcącego uczestniczyli w obchodach Wojskowego Dnia Otwartego Akademii Cyber.Mil w Akademii im. Jakuba z Paradyża w Gorzowie Wielkopolskim.

Oprócz ciekawych wykładów dotyczących cyberbezpieczeństwa i informatyki, uczniowie mogli obserwować między innymi pokaz dynamiczny żołnierz, obejrzeć z bliska sprzęt będący na wyposażeniu Jednostek Wojskowych. Nie zabrakło zainteresowania uczniów i pysznej grochówki.

Dziękujemy organizatorom za zaproszenie, porucznikowi Przemysławowi Walczakowi za merytoryczne wsparcie i współpracę z naszą szkołą.

• Licealne Wybory Książek

• Licealisto!

Pamiętaj, że trwają Licealne Wybory Książek.

Na lekcji wychowawczej weź udział w wyborach, wpisz na kartce tytuł książki , która twoim, zdaniem powinna znaleźć się w bibliotece szkolnej (głos oddajemy na książki z kategorii wiekowej).

Pamiętaj, że twój głos jest ważny, bo zestawienie wybranych przez licealistów książek posłuży jako cenna wskazówka przy zakupie nowości do biblioteki.

• TU KWITNIE WYOBRAŹNIA

• Biblioteka szkolna, jak co roku, włącza się w październikowe obchody Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych, a tegoroczne hasło świetnie oddaje misję biblioteki:

"Biblioteka szkolna : moje miejsce, w którym kwitnie kreatywność i wyobraźnia"

W związku z tym biblioteka włącza się w ogólnopolski projekt:

Biblioteka – Dobre miejsce dla człowieka.

Zapraszamy poszczególne grupy wiekowe do działań i wspólnego świętowania października:

Klasy I SP: dzieci wykonują zakładki do książek – technika dowolna, niech zadziała wyobraźnia

Klasy II – III SP: uczniowie biorą udział w drugiej edycji projektu "Tworzymy szkolną encyklopedię bohaterów książkowych." Szczegóły przekażą wychowawcy klas,

a efektem będzie oprawiona „Szkolna encyklopedia bohaterów książkowych”,

z której będzie można korzystać w bibliotece;

Klasy II – VI SP: wszyscy chętni uczniowie mają szansę wstąpić do Klubu Pożeraczy Książek. Szczegóły – na gazetce (korytarz B2) oraz w bibliotece.

Klasy VII SP – IV LO: uczniowie biorą udział w konkursach, w których do zdobycia są zaproszenia na dowolny seans filmowy w kinie Helios:

1. Sleevaface, czyli z książką ci do twarzy

Szczegóły – na gazetce (korytarz B2) oraz w bibliotece.

2. Przyłapani na czytaniu

Konkurs fotograficzny. Szczegóły – na gazetce (korytarz B2) oraz w bibliotece.

Kolejne październikowe akcje, o szczegółach których informacje będą podane później, to:

Licealny Tydzień Wyborów Książek

Przerwa na czytanie

Imieniny Biblioteki

Zapraszamy wszystkich do udziału w wydarzeniach

• Podium dla Mai Ryglowskiej z klasy VIIIa

• W miniony piątek w Słubicach odbyły się Mistrzostwa Dzieci i Młodzieży Euroregionu Pro Europa Viadrina 2023.

Maja Ryglowska z klasy VIII a zajęła II miejsce w kategorii U16 w rzucie oszczepem.

• Konferencja pt. Ruch Młodzieży Niezależnej

• Nowa galeria Konferencja pt. Ruch Młodzieży Niezależnej została dodana do albumu fotograficznego

Uczniowie Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 16 w Gorzowie Wielkopolskim w dniu 28 września 2023 roku uczestniczyli w konferencji pt. Ruch Młodzieży Niezależnej po 40 latach, którą zorganizowano w Wojewódzkiej i Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Zbigniewa Herberta pod patronatem Lubuskiego Kuratora Oświaty, Instytutu Pamięci Narodowej i Wojewódzkiego Ośrodka Metodycznego.

Młodzi adepci historii nie tylko mieli okazję wysłuchać ciekawych wykładów, wziąć udział w dyskusji panelowej, ale również obejrzeli film poświęcony tej tematyce oraz poznali działaczy Ruchu Młodzieży Niezależnej, którzy w niezwykle barwny sposób opowiadali o swojej działalności.

Społeczność szkolną reprezentowali:

Piotr Bryłka, Kacper Pikuła i Marcin Stawikowski.

Opiekunem była pani Anna Czujko.

• Kasztanobranie 2023

• Rozpoczynamy kasztanobranie Zapraszamy wszystkich uczniów klas I-III Szkoły Podstawowej do wzięcia udziału w naszej corocznej akcji na najlepszych zbieraczy czekają nagrody kasztany przynosimy do swoich gabinetów akcja trwa do wyczerpania kasztanów.