• Książkowy #NIEKALENDARZ

• To już kolejne wyzwania związane z czytaniem w poszczególnych miesiącach.

Czerwiec - to miesiąc letniej magii.

Zapraszamy do biblioteki szkolnej po odbiór kolejnych zadań na czerwiec.

• Wycieczka do Trójmiasta i Malborka

• Nowa galeria Wycieczka do Trójmiasta i Malborka. została dodana do albumu fotograficznego

Uczniowie klasy 2a, 2b, 2c, 3a i 3b LO uczestniczyli w wycieczce szkolnej. Odwiedzili Gdańsk, Gdynię, Półwysep Helski i Malbork. W Gdańsku udało się zwiedzić Starówkę z najważniejszymi zabytkami miasta. Największym wydarzeniem okazał się rejs tramwajem wodnym na Półwysep Helski. Kolejnym punktem programu była Gdynia, tam uczniowie spacerowali po skwerze Kościuszki i oglądali legendarny polski żaglowiec „ Dar Pomorza” oraz okręt ORP „Błyskawica”.

• MKI Supergłowa

• Uczniowie Timofii Sova z klasy VIII a i Marcin Stawikowski z klasy VIII b reprezentowali naszą szkołę w Miejskim Konkursie Intelektualnym „Supergłowa”. Odbył się on 29 maja 2024 r. w Szkole Podstawowej nr 5. Marcin w zaciętej dogrywce zdobył II miejsce.

• Okrągły stół edukacyjny

• Nowa galeria Okrągły stół edukacyjny została dodana do albumu fotograficznego

3 czerwca 2024 uczniowie z naszej szkoły uczestniczyli w spotkaniu: Okrągły stół edukacyjny o prawach dziecka i prawach i obowiązkach ucznia 🧒👩‍🎓 organizowanym przez Wojewodę Lubuskiego Marka Cebulę oraz Lubuskiego Kuratora Oświaty Mariusza Biniewskiego. Spotkanie poświęcone było prawom dziecka i ucznia. Uczniowie: -wysłuchali wystąpień ekspertów na temat praw dziecka oraz praw i obowiązków ucznia w świetle obowiązujących przepisów prawa; -wzięli udział w dyskusji z uczestnikami „Okrągłego stołu”.

• Dyskusja nt. hejtu

• Nowa galeria Dyskusja nt. hejtu została dodana do albumu fotograficznego

Dnia 3 czerwca uczniowie klas 7-8 SP oraz 1 LO naszej szkoły wzięli udział w warsztatach dot. hejtu, które poprowadził pan Marcin Józefaciuk.

Uczniowie dowiedzieli się jaka jest różnica między konstruktywną krytyką, a hejtem oraz poznali sposoby radzenia sobie z nim. Ciekawa dyskusja zakończyła się przygotowaniem plakatów nt. hejtu.

Bardzo dziękujemy za inspirującą i życiową lekcję!

• UCZNIOWIE DECYDUJĄ, co lubią czytać

• 7 czerwca, podczas Festynu Szkolnego, odbędą się Ogólnopolskie Wybory Książek.

Na podstawie ich wyników zostanie stworzona ogólnopolska lista najciekawszych książek.

Organizatorem akcji jest redakcja miesięcznika "Biblioteka w Szkole" i środowisko bibliotek w całej Polsce.

Dzięki akcji dowiemy się, co najchętniej czytają uczniowie naszej szkoły.

Urnę wyborczą wraz z kartami do głosowania znajdziecie przy stoisku z kiermaszem książek.

• Życzenia

• Z okazji Dnia Dziecka życzymy wszystkim Uczniom i Uczennicom dużo uśmiechu! Niech każdy Wasz dzień będzie pełen przygód i odkryć. Niech Wasze marzenia się spełniają, a codzienność bezustannie przynosi nowe powody do radości. Dokonujcie mądrych wyborów, bądźcie sobą!

Jesteście wyjątkowowi, pamiętajcie o tym!

• Wysoki Sądzie!

• Nowa galeria Wysoki Sądzie! została dodana do albumu fotograficznego

Wysoki Sądzie! Dn. 24 maja w klasie w klasie 5b odbyła się symulacja rozprawy sądowej. Była to rozprawa o zniesławienie, gdzie na ławie oskarżonych zasiadł król Midas- słynący z wielkiego bogactwa, a oskarżycielem była Afrodyta-bogini piękna. Klasa 5b z uważnością śledziła przebieg rozprawy. Za przygotowanie, tak emocjonującej i cennej lekcji odpowiedzialne były Sędzia Olimpia Barańska-Matuszek oraz Radca prawny/Mediator Magdalena Kamerduła. Serdeczne podziękowania dla obu Pań, które zechciały poświęcić czas i wysiłek, aby pokazać naszym uczniom jak wygląda ich praca.

• Międzyszkolnym Konkursie Wiedzy o Znakach Drogowych 2024

• Nowa galeria Międzyszkolnym Konkursie Wiedzy o Znakach Drogowych 2024 została dodana do albumu fotograficznego

29 maja 2024 reprezentacja klas IV naszej szkoły w skład której, wchodzili: Maria Modlitowska, Piotr Suszek oraz Mateusz Stefanowicz, zajęła trzecie miejsce w III Międzyszkolnym Konkursie Wiedzy o Znakach Drogowych dla uczniów klas 4, organizowanym w Szkole Podstawowej nr 21. Celem konkursu było upowszechnianie wiedzy o znakach drogowych oraz zasadach bezpieczeństwa ruchu drogowego, promowanie wśród uczniów rozwagi i bezpiecznego poruszania się po drogach, a także rozwijanie umiejętności pracy w grupie. Gratulujemy naszym uczniom i życzymy dalszych sukcesów.

• IV MTS

• Nowa galeria IV MTS została dodana do albumu fotograficznego

Mamy to🏆🥈💪💪 II miejsce w finałach IV Międzyszkolnego Turnieju Sportowego dla klas I 🙂 gratulujemy 🙂

• Wycieczka do Alpak To Tu w Trzcinnej

• Nowa galeria Wycieczka do Alpak To Tu w Trzcinnej została dodana do albumu fotograficznego

Dnia 28.05 klasy IIA, IID i IIE wybrały się na wycieczkę do Alpaki To Tu w Trzcinnej. Dzieci poznały i dowiedziały się wszystkiego o Alpakach, brały udział w warsztatach, na których każde dziecko wykonało swoją kolorową torbę oraz przypinki. Każdy uczeń wyszukiwał imion Alpaków, szukał drogi Alpaki do marchewki, rozwiązywał sudoku. Na koniec na dzieci czekały pyszne kiełbaski z grilla i wspólne karmienie Alpak🙂mimo,że nie zawsze warunki atmosferyczne dopisywały wszyscy świetnie się bawili.

• Dzień Mamy

• Nowa galeria Dzień Mamy została dodana do albumu fotograficznego

Ⓜ️iła, koch🅰️jąca, Ⓜ️ądra, wsp🅰️niała 🌺🌼❤️MAMA❤️🌼🌺 Z okazji zbliżającego się Dnia Matki wszystkim Mamom składamy najserdeczniejsze życzenia zdrowia, szczęścia, spokoju i spełnienia marzeń 💐

• Nowa galeria Wycieczka do Warszawy została dodana do albumu fotograficznego