Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych

Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych za nami. To już szósty raz, gdy cała społeczność szkolna wzięła udział w różnych przedsięwzięciach organizowanych przez bibliotekę.

Uczniowie klas I – III realizowali projekt Szkolne przygody Gangu Słodziaków, którego celem jest budowanie nawyku codziennego czytania. A wszystko zaczęło się od Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania. Wzięli w nim udział zaproszeni goście, którzy czytali dzieciom wybrane przygody Słodziaków. Uczniowie otrzymali albumiki i teraz codziennie przychodzą po naklejki, które otrzymują za systematyczne czytanie. Oprócz czytania, dzieci wykonały konkursowe prace słowno-plastyczne, które przedstawiały różne przygody Gangu Słodziaków. Jury szkolne wyróżniło autorów najładniejszych prac: Marcin Koźluk, klasa 1A; Hania Pioterek, klasa 1B; Julia Kunitz, klasa 1C; Julia Warmuzińska, klasa 2A; Roksana Kijeńska, klasa 2A; Patryk Karolczyk, klasa 3A; Nadia Kołodziejczyk, klasa 3B.

Uczniowie klas starszych tworzyli LAPBOOKI. Wszystkie prace zostały zaprezentowane na korytarzu szkolnym. Różniły się one stopniem staranności wykonania, kreatywnością,
a autorzy najlepszych prac otrzymują nagrody:
Konstancja Florek, klasa 4B; Zuzia Gabryś, klasa 4C; Joanna Zjawin, klasa 5A; Iza Wilk, klasa 5A; Ania Sztachelska, klasa 5A; Natalia Walukiewicz, klasa 4B; Roksana Borysewicz, klasa 6B; Oliwia Dominiak, klasa 6B, Paulina Kozłowska, klasa 8B.

Uczniowie klas IV – VIII, Gim i LO brali udział w konkursie pod tytułem DETEKTYW SŁÓW. Zadanie polegało na jak najszybszym odnalezieniu wylosowanego „kryminalnego” hasła w Słowniku języka polskiego PWN. Najszybszy uczeń potrzebował 12 sekund,
a najwięcej czasu pochłonęło hasło
szwargot, na którego znalezienie uczestnik konkursu potrzebował ponad 4 minuty. Najlepszy czas uzyskali i tym samym nagrody otrzymują: Jacek Zarzeczny, klasa 7B; Patryk Kruszczyński, klasa 7A oraz Klaudia Snochowska, klasa II LO.

W konkursie MISTRZ ORTOGRAFII, w którym uczniowie wcielili się w rolę nauczyciela języka polskiego, należało w podanym tekście odszukać i poprawić jak najwięcej błędów zapisu. Zwycięzcą wśród klas IV – V została Zuzia Gabryś z klasy 4C, w klasach VI SPVIII SP: Martyna Nowosielska z klasy 8A, natomiast w klasach III gim. – III LO: Kamila Arcab, klasa 3A gim.

Nagrodzonym uczniom serdecznie GRATULUJEMY! Wszystkie nagrody zostaną wręczone podczas obchodów Dnia Patrona.

Z okazji październikowych imienin biblioteka szkolna uczciła kulinarnie 100- rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Z tej okazji na przybyłych gości czekało 100 własnoręcznie upieczonych babeczek, udekorowanych flagami. Wszystkim gościom smakowało wybornie.

Dziękujemy i zapraszamy